نیکا نیوز

جدیدترین اخبار ایران و جهان

جدیدترین اخبار ایران و جهان

امروز:پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی

مجتمع توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی

در حال حاضر ۱۱۰ دختر ۱۴ تا ۳۵ سال به صورت روزانه با استفاده رایگان از سرویس های ایاب و ذهاب مجتمع به منظور ارتقاء سطح توانایی اجتماعی و حرفه ای و کسب استقلال تحت آموزش قرار می گیرند.

واحدهای مجتمع:

مددکاری، روانشناسی و ارزشیاب حرفه ای، کارگاه های حرفه آموزی و تولیدی خیاطی ، قالی بافی، گلدوزی و صنایع دستی ، بدلیجات و … مشارکتهای مردمی، اداری مالی، خدمات و انبار و تأسیسات

پذیرش و ترخیص :

پذیرش مددجویان از طریق اداره پذیرش و هماهنگی بهزیستی استان تهران و شمیرانات انجام و به مجتمع جهت بررسی و آموزش معرفی می گردند. ترخیص مددجویان با هماهنگی مسئول مجتمع، مسئول امور کارگاه ها و ارزشیاب حرفه ای توسط امور اجتماعی در نشستی با خانواده مددجو انجام می پذیرد.

کارگاه های حرفه آموزی:

در۷ کارگاه موجود به منظور حرفه آموزی و آشنایی به روابط اجتماعی از مربیان مجرب و متخصص استفاده گردیده است و تلاش می گردد توانخواه ضمن آشنایی با لوازم و تجهیزات مورد لزوم حرفه مورد نظر مراحل مختلف آموزش را طی و به مرحله تولید برسند تا با ایجاد اشتغال خانگی، و یا اشتغال در کارگاه حمایت شده و یا بازار کار بازتوان ومستقل گردند. کارگاه های فعال فعلی شامل خیاطی در دو سطح ، قالی بافی، گلدوزی و صنایع دستی، بدلیجات و … می باشد.

امکانات رفاهی مددجویان:

۱- استفاده از سرویس ایاب و ذهاب

۲- تغذیه شامل صبحانه و ناهار

۳- کمک های نقدی و غیر نقدی به مددجویان شامل مواد غذایی و پوشاک، بیمه و …

۴- پرداخت وام اشتغال بعد از ترخیص

۵- برگزاری اردوهای روزانه و هفتگی

۶- برگزاری جشنهای گوناگون

۷- تشکیل گروه سرود و تئاتر در جهت اهداف هنردرمانی

واحد مشارکتهای مردمی:

با عنایت به عدم دریافت هرگونه بودجه از سازمان بهزیستی و منابع دولتی و لزوم تأمین خدمات برشمرده به مددجویان و تأمین پرسنل ساعی و کوشای مورد نیاز ویژه و علیرغم تلاش وافر مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر و به منظور ارائه خدمات بهینه و حفظ کرامت انسانی عزیزان یاد شده نیازمند مشارکت افراد، سازمان ها، کارخانجات و نهادهای گرامی و خیر جهت تأمین هزینه های مربوطه می باشیم که همکاران این واحد با معرفی اهداف و فعالیت های مرکز سعی در جلب و جذب کمک های نقدی، غیر نقدی، نذورات و خدمات داوطلبانه خیرین گرامی را دارد.

[google_maps id=”403″]

آدرس مجتمع توانبخشی دکتـر شریعتـی:

میدان آرژانتین – مرکز توانبخشی و حرفه آموزی۱۱۰ دختر معلول ذهنی – آدرس: میدان آرژانتین، انتهای خیابان الوند، جنب صدا و سیما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.