نیکا نیوز

جدیدترین اخبار ایران و جهان

جدیدترین اخبار ایران و جهان

امروز:شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

تاکید ترامپ بر حل فوری بحران قطر برای مقابله با ایران

دونالد ترامپ در دیدار با مقامات کویتی در کاخ‌سفید نسبت به ادامه تنش با قطر هشدار داده و آن را انحراف از اتحاد علیه ایران می‌داند.

نیکانیوز : وب‌سایت «بلومبرگ» در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه نوشت: هدف اصلی دونالد ترامپ برای حل بحران بین کشورهای حوزه خلیج فارس حفظ اتحاد این کشورها برای مقابله با ایران است.

به نوشته بلومبرگ بحران سیاسی سه ماهه بین قطر و چهار کشور دیگر عربی به سرکردگی عربستان موجب شده اتحاد بین این کشورها و آمریکا برای مقابله با ایران به بن‌بست مواجه شود به همین دلیل دونالد ترامپ در دیدار اخیر خود بر حل فوری این بحران تأکید کرد.

بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه ناشناس افرود: دونالد ترامپ در دیدار با مقامات کویتی در کاخ سفید هشدار داد اگر کشورهای عربی همچنان با همدیگر جدال داشته باشند، نمی‌توانند با نفوذ روزافزون ایران در منطقه مقابله مؤثری داشته باشند.

این منبع آگاه افزود: دونالد ترامپ پس از گفتگو با مقامات کویت به سرعت با دیگر رؤسای کشورهای خلیج فارس تماس گرفت که نتیجه آن تماس مستقیم محمد بن سلمان با امیر قطر بود.

به گفته این منابع آگاه دونالد ترامپ ضمن وعده به مقامات کویت که تلاش خواهد خیلی زود بحران کنونی را حل کند افزود: چالش و دردسر واقعی برای آمریکا و متحدانش در شورای همکاری خلیج فارس ایران است.

کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر اوایل ماه ژوئن تمام روابط سیاسی و اقتصادی خود را به قطر به بهانه پشتیبانی دوحه از تروریسم و همچنین رابطه با ایران قطع کردند. چند هفته بعد کشورهای تحریم‌کننده ۱۳ شرط ازجمله قطع رابطه با این و بستن شبکه الجزیره را برای عادی‌سازی رابطه به دوحه پیشنهاد دادند که مقامات قطر همه این شروط را رد کردند و آنها را تهاجمی به حاکمیت خود معرفی کردند.

منبع: میزان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.