نیکا نیوز

جدیدترین اخبار ایران و جهان

جدیدترین اخبار ایران و جهان

امروز:شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

ماجرای خونینی که برای یک استکان چای داغ رقم خورد

مرد جوان که بر سر خوردن یک استکان چای داغ دوستش را کشته و با پرداخت 50 میلیون تومان رضایت اولیای دم را گرفته بود دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

نیکانیوز : حجت ۳۰ ساله که کارگر ساختمانی بود دهم دی ماه سال ۸۳ همکار ۲۹ ساله اش به نام احمد را با ضربه های چاقو کشت و سپس جنازه وی را در حاشیه قیامدشت رها کرد. حجت که پس از کشف جنازه در حاشیه بیابان های قیامدشت به عنوان نخستین مظنون بازداشت شده بود به قتل اعتراف کرد.

وی گفت: من و احمد با هم دوست بودیم و در یک ساختمان نیمه کاره کار می کردیم. صبح از خواب بیدار شده بودم تا صبحانه بخوریم. من برای خودم چای ریختم اما احمد استکان چای را به دست گرفت و فورا آن را سر کشید.

من به او اعتراض کردم اما بی اعتنا به من استکان بعدی چای را هم خورد. من که عصبانی شده بودم با او درگیر شدم و به رویش چاقو کشیدم. به دنبال بازسازی صحنه جرم Crime حجت پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. حکم صادره در دیوان عالی کشور مهر تایید خورده بود که این محکوم توانست با پرداخت ۵۰میلیون تومان رضایت اولیای دم را جلب کند.

به این ترتیب از قصاص رهایی یافت و دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه که به ریاست قاضی Judge محسن زالی بوئینی و با حضور یک مستشار تشکیل شد حجت گفت: دعوا به خاطر یک استکان چای داغ رخ داد و من بی لیل عصبانی شدم. وقتی بازداشت شدم ۳۰ ساله بودم اما حالا ۴۳سال دارم. پشیمانم ولی می دانم این پشیمانی بی فایده است. نزدیک به ۱۳سال است که در زندانم و در این مدت به اندازه کافی تنبیه شده ام.حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم با توجه به گذشت اولیای دم در مجازاتم تخفیف قائل شوند.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند. حجت با توجه به ماده ۶۱۲ قانون Law مجازات اسلامی به زودی آزاد خواهد شد.

منبع:رکنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.